“Draudzība ar aukstumu” un peldes vēsākajos gadalaikos kļūst arvien iecienītākas un populārākas mūsu platuma grādos. Un nav obligāti jālec āliņģī vai jāguļas ledus vannā, lai norūdītu sevi. Māris Žunda, “Rūdīšanās skolas” vadītājs un Biohacking.lv līdzdibinātājs iesaka paņēmienus, kā izmantot siltuma un aukstuma piedāvātās iespējas.
- Aukstuma pārvarēšana – kontrole pār ķermeni un prātu. Nelielas, regulāras kontrasta sajūtas ikdienā ar ūdeni var būtiski uzlabot mūsu pašsajūtu un noskaņojumu. Iesākumam vērts izmēģināt paņēmienus, kuros izjūtam nelielu aukstumu, piemēram, loga atvēršana vai kontrasta roku un sejas mazgāšanas procedūras, kad silts ūdens mijas ar aukstu. Lielākam efektam var izmēģināt arī kontrastdušu.
- Termoregulācijai palīdzēs karstums. Ja aukstums neuzrunā, vērts izmēģināt karstumu, piemēram, pirtī vai saunā. Tas ir viegls ceļš, kā uzsākt sevis izaugsmi termoregulācijas (svīšanas un sildīšanās) procesos. Regulārs pirts vai saunas apmeklējums var būtiski izmainīt noskaņojumu, trenēt nervu sistēmu un nomierināt prātu.
- Neaizmirsti elpot! Izprotot un trenējot elpošanas sistēmu, mēs varam kļūt daudz efektīvāki, veselīgāki un spēcīgāki. Viens no svarīgiem pareizas elpošanas principiem – regulāri elpot caur degunu gan dienā, gan naktī. Veselība un iekšējais miers ir iegūstams tikai tad, kad elpošana ir klusa, viegla, mierīga, ritmiska un ar pavisam īsu pauzi izelpas brīdī. Tieši elpošana caur degunu nodrošina labu miegu un ietekmē izgulēšanos.
Papildus noderīgus paņēmienus, rīkus un metodes būs iespējams uzzināt 3. un 4. aprīlī rīkotajā ilgdzīvošanas konferencē “Biohacking 2020”.